Het huidige gebouw van het bad en hotel werden in 1918 gebouwd en op 24 september geopend en waren toen als Bad en Hotel Szt. genoemd.
|
Het water van thermaal bad ontspringt uit natuurlijke, geneeskrachtige bronnen van Gellertberg. Naast zijn radioactiviteit is het water ook rijk aan calcium, magnesium, waterstofcarbonaat, alkaan, chloride, sulfaat en fluor. Het water is geschikt voor ontspanning en regeneratie vooral van de zakenmensen. De Budapest Gyogyfürdöi és Hevizei NV beheert het bad, zwembad en de heelkundige diensten. Het huidige gebouw van het bad en hotel werden in 1918 gebouwd en op 24 september geopend en waren toen als Bad en Hotel Szt. genoemd. |
|
|
De gasten van het Hotel Gellert kunnen van de zwem- en thermale baden van het Bad Gellért en van de sauna en stoombad gratis gebruiken. Ziekten die behandeld kunnen worden: chronische, degeneratieve gewrichtsklachten en deformaties van ruggengraat (b.v.: kraakbeen- en gewrichtsverslijt, spondylosis, ziekte van Bechterew, nabehandeling na gewrichtsoperaties en fracturen, ziekten van tussen wervelschijf, chronische gewrichtsontstekingen met inactieve stadia), Reumaziekten, artritis, osteo-artritis, ankylosing spondylitis, spondylosis, spondylartritis, lumbago Wanneer het water niet te adviseren is: hoge bloeddruk, tuberculose, kwaadaardige gezwellen, schildklierziekten, zwangerschap, sclerosis multiplex, insufficiëntie van het hart, aderontsteking, trombo-phlebitis, koorts |
|
|
|
|
Medische inrichtingen: Overdekt thermaal bad (27 x 10 m), zwembad buiten (38 x 14 m, gesloten in winter), bubbelbad, golfbad, thermaal bad, stoombad In de zomertijd openlucht zwembadparty’s (voor 500-1500 personen) Zonneterras, solarium Medische afdeling: Medisch onderzoek, balneo-, elektro-, fysio- en hydrotherapie, inhaleren, heilmassage Andere diensten: Thai massage Openingstijd: Zwembad: Maandag-vrijdag: 6.00 - 18.00 uur Zaterdag - zondag: 6.00 - 16.00 uur Thermaal bad: Maandag-vrijdag: 6.00 - 18.00 uur Zaterdag - zondag: 6.00 - 16.00 uur |

Boeken
Weinig tijd, heel veel te zien - 2018.03.26.
Ik kon alleen een dag verbrengen in Budapest /Boedapest/, maar de belangrijkste bezienswaardigheden die ik heb gezien kan ik nooit vergeten. Ik wilde de hele Gellért berg leren kennen, foto's maken aan de voet van het Vrijheidsbeeld, een wandeling maken op het Margit-eiland. Vanwege tijdsgebrek heb ik alleen een aangenaam avondeten gehad in de buurt van de Budaer Burcht. Dat was geweldig, bedankt.
Toeristische trekpleisters in Boedapest - 2018.03.26.
Boedapest biedt zowel de buitenlandse als de binnenlandse bezoekers taalrijke toeristische plaatsen aan. Het Kasteledistrict in Buda, de Gellért-berg met het Vrijheidstandbeeld, de Citadel, het Gellért-bad, het Parlement, het Heldenplein vormen allemaal een deel van de Werelderfenis en behouden terecht de reputatie van Boedapest. De bezoekers van Boedapest kunnen ook het Stadspark bezoeken. Op de Boulevard 'Állatkerti' kan men ook verschillende toeristische trekpleisters inden zoals de Zoo en Plantentuin van Boedapest, het Széchenyi-bad, het Kasteel Vajdahunyad. Het is de moeite waard om in de Hongaarse hoofdstad enkele dagen door te brengen om alle bezienswaardigheden te kunnen bezoeken.