Gellert Business & Konferens Budapest
Konferensfaciliteter för 400 personer:
Funktionella lokaler |
Storlek (L×B) meter |
Kapacitet |
||
Teater |
Klass |
U-form |
||
Donau |
32×9,5 |
- |
- |
- |
Gellert Rum |
7,4 (diameter) |
20 |
15 |
15 |
Gobelin |
16×9 |
200 |
100 |
45 |
Tea salong |
24×8,7 |
240 |
120 |
70 |
Kávé Rum |
11×7 |
40 |
35 |
25 |
Forrás Rum |
14×9 |
40 |
35 |
30 |
Badhall |
600 m² |
- |
- |
- |
Teknisk utrustning:
film och videoprojektorer, tavla, mikrofoner (clip on, utan sladd och vanlig), video, CD-spelare, laser printer, bärbara scen, Business Centre, slide and overhead projektor, ljudsystem, projektorduk, flipchart, lectern, LCD projektor
Hotellet skaffar alla tekniska utrustningar på begäran.

Bokning
Många severdhet, men tiden är knapt - 2024.12.10.
Tyver jag kommit bara en dag till Budapest, men sevärdhet är överaskade min fantasi. Jag skulle villja sträva på Gellertberg, fotografera kädjebro, som jag prommenerade över, med den fantastikt bild framför ögat eller prommenera på Margitö. Jag hade knapt om tid, män ändå kunde jag ha ett behaglig måltid upp på det mäktiga borg som er Budapest krona, ovan på flodet Duna.
Upptecka Ungern - 2024.12.10.
Jag har vistas en vecka i Ungern, förra sommaren. Har varit i flera länder, men måste jag säga att Ungern resan var ett utav det bästa. Ungern är ett mågfalldig och fler kulturellt lad. Min vistelse var fantastiska, och de närmaste åren kommer minst några dagar, i den vänliga Ungern.