Hotell Vertes – Konferens- och Wellnesshotell – ligger på den vackraste gatan i Siofok vid sjön Balaton. Det fyrastjärniga hotellet har 58 rum, en egen restaurang och en stängd parkeringsplats för bilar och bussar. Stranden ligger bara 150 meter från hotellet. Hotel Vertes väntar gästerna med en simhall med 32-34°C termalvatten och andra rekreationsanläggningar: jacuzzi, frisör, kosmetiker och solarium. Wellness hotell Vertes Siofok.
![]() |
| ![]() |
Hotell Vertes Siofok - dubbelrum med stämning
Hotell Vertes - termal och wellness hotell i Siofok
8600 Siófok, Batthyány út 24.
Hotel Reservation telefon: +36-1-227-9614
Hotel Reservation fax: +36-1-227-9614

Hotell Vertes - termal och wellness hotell i Siofok
Sök lediga rum - se rumpris
Många severdhet, men tiden är knapt - 2012-05-28
Tyver jag kommit bara en dag till Budapest, men sevärdhet är överaskade min fantasi. Jag skulle villja sträva på Gellertberg, fotografera kädjebro, som jag prommenerade över, med den fantastikt bild framför ögat eller prommenera på Margitö. Jag hade knapt om tid, män ändå kunde jag ha ett behaglig måltid upp på det mäktiga borg som er Budapest krona, ovan på flodet Duna.
Jag tackar det underbara veckoslutet i Budapest - 2012-05-28
Hotellet var underbart, och prommerader i Budapest. Det blev ett oförgömligt upplevelse. Jag tackar Era webbsidan för de detaljerade information. Det trodde aldrig hur underbart var prommenader över kedjebro. Jag kände som i London. Budapest är underbar på kvällen när belysningen tänds, och ser man Gellert berg, och Citadella, i sagolik ljus.

















